Láska k mrtvole - 3.část

6. září 2014 v 11:55 | Caroll |  Láska k mrtvole (SasuSaku)
Vím, první týden školy uběhl jako voda a na mou obhajobu musím říct, že kdyby jste měli introvskou wifi, co máme na intru my, už byste se asi zcvokli. Takže asi budu články přidávat každý víkend. Ale teď už další část. :)


3. On vás slyší.

"Co tady sakra děláte?" Vyjela na Sakuru červenovlasá dívka s brýlemi.

"D-dobrý den. Jsem tu nová sestřička. Haruno Sakura." Pověsila Sasukeho kartu zpět na pelest postele.

"Karin. Sasukeho přítelkyně." Odfrkla takovým způsobem, jako by syčel had. Sakura pocítila bodnutí v srdci. Přítelkyně?, pomyslela si sklesle.

"Aha. Promiňte, jen jsem si obcházela pacienty. Nebudu vás rušit, musí to být pro vás těžké."

Karin se zasmála, až z toho bolely uši. Růžovláska se na ni nechápavě podívala. "Ano je to těžké. Už se nemůžu dočkat, až se vzbudí. Potřebuju nový šaty, vidíte tyhle? Jsou už týden úplně out. Už kvůli tomu skoro nevycházím z domu. Chodím sem 2x do týdne, abych zjistila, jestli se nevzbudil. Před tou nehodou mi nedal přístup na jeho kreditku. No není to hrozné?"

Sakura nevěřila svým uším, které ji začaly pekelně bolet z Karininýho věčného mluvení. Prohlédla si ji od hlavy k patě. Měla na sobě kožený značkový kabát, pod ním červené šaty, jako na VIP párty a kozačky. Pochopitelně taky značkové. "Vy s ním chodíte jen kvůli penězům, že?"

Teď se na ni nechápavě zadívala ona. "Jistě že ne. I kdyby, on nemá na výběr. Chudák. Před třemi lety ještě říkal, že mě miluje. O měsíc později se se mnou chtěl rozejít, ale nemohl. Naši rodiče spolu udělali dohodu a moje rodina má podmínku, že se vezmu se Sasukem. Nikdy jsem ho nemilovala, ale musím uznat, že je k sežrání."

Sakura se ušklíbla. "Víte, že vás slyší?"

Karin přešla k bezvládnému Sasukemu tělu. "Ten? Neslyší nic. Je snad v kómatu, ne?"

"Jo, je v kómatu, ale slyší vše okolo sebe." Vychutnávala si Karinin zaražený výraz.

"To je jedno. Stejně nemá na výběr." Otočila se k odchodu. Ve dveřích se zarazila. "Jestli na něj někdo sáhne, tak za to zaplatí." Zašklebila se a namyšleně odkráčela pryč.

+++

"Kluci, ta nová sestra se mi nějak nezdá. Jak může znát mého otce, co je psychiatr? Tak úspěšný zase není, aby se o něm mohla učit. Myslím, že nebude mít úplně čistý svědomí." Uvažoval nahlas Naruto.

Lee zvedl hlavu od atletického časopisu a kývl. " Souhlasím, Naruto-kun. Můj otec řeší jen ty nejzávažnější případy. Nemohla ho potkat jen tak někde. Co je Sakura vlastně zač?"

+++

Sakura sledovala, jak ta brejlatá pijavice odchází a měla co dělat, aby po ní něco nehodila. Chvilku ještě ztuhle stál na místě, než zamířila na sesternu. Našla ji téměř okamžitě, protože se odtamtud ozýval křik vrchní sestry. Připadalo jí směšné klepat a tak vstoupila. Málem vyprskla smíchy, když viděla vrchní rudou vzteky, jak pištivým hlasem křičí na hnědovlásku, co jí nevěnovala žádnou pozornost. Růžovláska očima vyhledala Hinatu, která se mlčky dívala do hrnku s čajem. Přešla k ní tak, aby si jí prozatím nevšimla vrchní.

"Co se to tu děje?" zeptala se černovlásky a přisedla si k ní na bílý gauč.

"Dohadují se o jednom pacientovi."

Sakura se pro sebe pousmála. "Spíš se vrchní Anko dohaduje sama se sebou, ne?" Hinata se usmála. "To je tady normální." Po celou dobu se dívala do hrnku s čajem. Sakura začínala mít podezření, že jí Hin něco skrývá. Než se ale stihla zeptat, všimla si jí Anko.

"Ale. Ty budeš Sakura, co?" Popošla k růžovlásce a prohlédla si ji od hlavy k patě. "Hai."

Vrchní se otočila na Hinatu. "Řekni jí, jak to tady chodí. Já si jdu ještě něco vyřídit s TenTen." Otočila se na podpatku a vyšla ze dveří za hnědovláskou.

"Co provedla ta TenTen?" zeptala se Haruno.

"Ále nic." Usmála se Hyuuga. Teď už si Sakura byla stoprocentně jistá, že je tu něco v nepořádku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama