TT - Uvězněn ve vlastní kůži

27. července 2014 v 13:03 | Caroll |  Téma týdne
Zdravím, takže - další díl VA přibude buď ve čtvrtek nebo v pátek, uvidím, jak to budu stíhat.
- přináším vám první Téma Týdne. Já ho většinou píšu jako úvahu s dávkou definice, tak doufám, že se vám to bude líbit. ^^


Uvězněn ve vlastní kůži


Někteří z nás, hlavně mladých lidí v pubertě, občas mají pocit, jako kdyby nepatřili do svého těla. Můžou za to hormony? Ne vždycky. I starší lidé se můžou cítit jako vetřelci ve vlastním těle, až se to spojuje s transexualitou. Tzm., když je žena uvězněna v klučičím těle a naopak.
Často přitom mají psychické problémy, jsou z toho v depresi a často si připadají jako z jiné planety. Straní se svému okolí, protože se bojí, že budou šikanováni. Řešením pro ně je změna pohlaví nebo se to snaží potlačit a tvrdí o tom, že je to jen "dočasná fáze" z nějakého stresu.
Někdy se to snaží vyřešit i tak, aby se svému "vysvobození" byli co nejblíže - že se ženy začnou oblékat a chovat jako muži a muži se začnou oblékat a chovat jako ženy. Připadají si tak dobře, ale ví, že to ještě není dokonalé a chtějí úplnou proměnu.
Transexualita je hodně v dnešní době odsuzována, i když je to (myslím) o dost mírnější než třeba před 10-20 lety. Lidé odsuzují to, čemu nerozumí a kdyby byli ve stejné situaci jako "lidé uvěznění ve vlastní kůži", pochopili by. Podle mě to není žádná psychická porucha. Homosexualita, transexualita i bisexualita se už začíná vytvářet, když jsme ještě v děloze. Člověk za to nemůže. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama